![ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ Ε.Α.Α.Σ. ΜΕ ΠΡΟΕΔΡΟ ΔΙΑΡΚΟΥΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ Ν.Δ. κ. ΒΑΣΙΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ](/sites/default/files/styles/news_original_image/public/deltia-typou/%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82%20%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF_6.png?itok=mEJ6QFOF)
Την Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2022, αντιπροσωπεία της ΕΑΑΣ αποτελούμενη από τους Πρόεδρο Αντγο ε. α Σταύρο Κουτρή, Αντιπρόεδρο Υπτγο ε. α Γιάννη Δεβούρο, Δντα Σύμβουλο Ανχη ε. α Χρήστο Χρηστίδη και το μέλος του ΔΣ Υπτγο ε. α (ΕΛ.ΑΣ) Σοφία Παπαδάτου, πραγματοποίησαν προγραμματισμένη επίσκεψη στον Πρόεδρο της Διαρκούς Επιτροπής Κοινωνικών Υποθέσεων Βουλευτή της ΝΔ κ. Βασίλη Οικονόμου, με σκοπό να τον ενημερώσουν αναλυτικά για τα αιτήματα που η ΄Ενωση έχει ζητήσει να συμπεριληφθούν στο προς ψήφιση νομοσχέδιο του Υπουργείου εργασίας για συνταξιοδοτικά θέματα που αφορούν τα μέλη μας. (Σχετικό υπόμνημα)
Ο κ. Οικονόμου άκουσε με προσοχή τα θέματα που ετέθησαν και δεσμεύθηκε να μας προσκαλέσει στη συνεδρίαση της επιτροπής, όταν θα συζητηθεί το νομοσχέδιο ώστε να μας δοθεί η δυνατότητα να επιχειρηματολογήσουμε και διά ζώσης.
Οι συναντήσεις με τα μέλη της Επιτροπής θα συνεχιστούν και θα ενταθούν στην προσπάθεια νομοθέτησης των αιτημάτων μας.
Το Γραφείο Δημοσίων Σχέσεων